KOMUNIKAT
Rejestracja pojazdów w Chojnie

Dotyczy: Filii Wydziału Komunikacji i Transportu w Chojnie

W związku z trwającymi problemami z wdrażaniem programu Centralnej Ewidencji Pojazdów, od dnia 8 stycznia 2018 r. do czasu ustabilizowania się pracy programu wszelkie czynności związane z "SYSTEMEM POJAZD" będą odbywały się na zapisy.

Termin oczekiwania na załatwienie sprawy - 7 dni.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

,,My z niego wszyscy…” – to hasło ogólnopolskiej akcji upamiętniającej utworzenie Polskiego Państwa Podziemnego, którego struktury powstały 27 września 1939 r. Również Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej (gm. Trzcińsko-Zdrój) włączyła się w obchody przypominające to wydarzenie oraz jego bohaterów.

25 września na budynku szkoły zostały wywieszone flagi państwowe. Wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę przygotowaną przez nauczycielki Elżbietę Bożek i Mariolę Maciążek poświęconą przywódcom Polski Walczącej, poznali ich losy oraz ,,Testament Polski Walczącej”- ostatnie przesłanie, które pozostawili dla przyszłych pokoleń. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały graficzny symbol państwa Polskiego, dowiedziały się co to jest za znak i poznały jego znaczenie. Przewodnikiem po tak ważnych historycznych wydarzeniach była Elżbieta Bożek - nauczycielka j. polskiego, która w prosty i zrozumiały sposób przedstawiła ważne dla każdego ucznia historyczne fakty.
Uczniowie klas starszych z uwagą wysłuchali relacji świadków, poznali historie ludzi, którzy bezpośrednio brali udział w walce z okupantem, a także tworzyli Polskie Państwo Podziemne. Dzięki materiałom przygotowanym przez Instytut Pamięci Narodowej uczniowie mogli zrozumieć fenomen państwa, którego dziełem ,, było nie tylko podjęcie walki z okupantem, ale stworzenie siły moralnej, która pozwoliła przetrwać czasy komunistycznej dyktatury”.Źródło: SP Stołeczna

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Informacje i ostrzeżenia
Darmowa Pomoc Prawna
Powiat wyróżniony na Ogólnopolskim Kongresie Regionów
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony