Wielkim Turniejem Finałowym, który odbył się 13 grudnia br. w Pałacyku pod Lwami, zakończyło się tegoroczne XVI Grand Prix Gryfina w Szachach, Zmagania w tym najważniejszym i prestiżowym cyklu, trwały przez cały 2014 rok. W każdym z dziesięciu turniejów eliminacyjnych rozegrano siedem rund tempem P'15.

Do sobotniego finału, w którym każdy zawodnik zagrał pięć, decydujących partii, przystąpiło 36 młodych szachistów. Zacięte pojedynki w wielu partiach trwały do ostatnich zegarowych sekund a o zajętym miejscu często decydowały bardzo minimalne różnice . Świadczy o tym ogromny ścisk w czołówce, zarówno turnieju finałowego jak i klasyfikacji generalnej rozgrywek. Wielkie brawa należą się Justynie Kruszewskiej która pięknym stylu wygrała turniej finałowy zdobywając komplet 5,0 pkt (100%). Zwycięstwo przypieczętowało jej tryumf w klasyfikacji generalnej Grand Prix 2014. W czołówce w sobotniego finału znaleźli się także: Karol Olias; Kornel Howil; Bartosz Nędzarek, Miłosz Duda i  Ewelina Kruszewska (wszyscy po 4,0 pkt) oraz Bartosz Szpura 3,5 p,

 

GP 2014 Turniej Finałowy

5 rund P'10  WYNIKI:

1.Kruszewska Justyna 5,0 p.

2.Olias Karol 4,0 p.

3.Howil Kornel 4,0 p.

4.Nędzarek Bartosz 4,0 p.

5.Duda Miłosz 4,0 p.

6.Kruszewska Ewelina 4,0 p.

7.Szpura Bartosz 3,5 p.

8.Hajdaś Adam 3,0 p.

9.Tarczyńska Nel 3,0 p.

10.Hajdaś Olgierd 3,0 p.

Sklasyfikowano 36 zawodników

W klasyfikacji generalnej XVI Grand Prix zwyciężyła Justyna Kruszewska 57,0 pkt przed Szymonem Krechem 53,0 pkt i Miłoszem Dudą 50,5 pkt. Dzięki dobrej grze w turnieju finałowym, na czwarte miejsce awansował Karol Olias 48,0 pkt wyprzedzając Jana Krecha 47,5 pkt (pełna klasyfikacja, poniżej).

Nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników XVI Grand Prix 2014 odebrali: Dominik Mróz r.2009 oraz Patrycja Misiak i Wojtek Sztylke r.2007.

W rozgrywkach wystartowało 52 zawodników.

1 przedszkolak; 42 uczniów SP; 8 gimnazjalistów; 2 licealistów; 1 studentka.

*Organizator turniejów wyraża ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo organizację tegorocznych rozgrywek.

*Specjalne, bardzo serdeczne podziękowania, składa również rodzicom młodych szachistów, za wielkie serce, współpracę oraz niebiańsko pyszne wypieki, które słodko uświetniły szachową rywalizację.

Kolejne rozgrywki Grand Prix Gryfina w styczniu 2015 roku, a już za tydzień:

VII Gryfiński Turniej RODZIN SZACHOWYCH 20.12.2014 r. g.10.00 - GDK "Pałacyk pod Lwami".

 

GRAND PRIX EDYCJA XVI  2014 r. KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Kruszewska Justyna 57,0 p Gim1/99

2. Krech Szymon 53,0 p. Gim1/00

3. Duda Miłosz 50,5 p. Gim1/01

4. Olias Karol 48,0 p. SP2/05

5. Krech Jan 47,5 p. LO/98

6. Hajdaś Olgierd 46,5 p. Gim2/01

7. Sokołowski Konrad 45,5 p. Gim1/01

8. Kurlej Oliwia 45,0 p. Gim1/01

9. Turek Mikołaj 44,0 p. SP2/04

10. Hajdaś Adam 41,5 p. SP1/04

11. Nędzarek Bartosz 41,0 p. SP3/03

12. Tarczyńska Nel 40,0 p. SP1/04

13. Mróz Nikodem 39,0 p. SP2/04

14. Jazukiewicz Gabriel 36,5 p. SP2/03

15. Szpura Bartosz 36,5 p. SP2/05

16. Howil Kornel 36,5 p. Gim1/01

17. Dejewska Kinga 33,5 p. SP2/04

18. Jankowski Dawid 33,5 p. SP2/05

19. Paździor Adrian 32,5 p. SP2/05

20. Kuryło Martyna 32,0 p. SP2/05

21. Kurlej Dorian 32,0 p. SP2/04

22. Wieligórka Szymon 31,0p. SP2/03

23. Ossoliński Łukasz 27,5 p. SP2/04

24. Nowaliński Michał 26,5 p. SP2/05

25. Janik Adam 22,5 p. SP1/05

26. Kruszewska Ewelina 21,5 p. US/94

27. Korsak Dawid 18,0 p. SP2/03

28. Nowak Wiktoria 17,0 p. SP2/02

29. Kupińska Julia 15,0 p. SP2/04

30. Golis Adam 12,0 p. Gim1/98

31. Piątek Alan 11,5 p. SP2/06

32. Kucharczyk Ola 11,0 p. SP2/06

33. Sztylke Wojciech 11,0 p. SP2/07

34. Stołecka Greta 10,5 p. Gim1/99

35. Mróz Dominik 10,0 p. PP/09

36. Jędraszczyk Kajetan 7,0 p.SP1/04

37. Łukomski Filip 6,5 p. SP1/05

38. Iskra Michał 5,5 p.            SP2/06

39. Kożan Kacper 5,0 p. SP2/06

40. Pieczyńska Wiktoria 4,0 p.SP2/04

41. Norko Wiktor 3,0 p. SP2/03

42. Sołtys Marcelina 2,5 p SP2/04

43. Jach Bartosz 2,5 p.            SP2/04

44. Kujawa Jagoda 2,5 p. SP2/06

45. Zasada Dawid 2,0 p. SP2/06

46. Turski Antoś 2,0 p. SP2 /07

47. Madej Kacper 2,0 p. SP2/05

48. Misiak Patrycja 1,5 p.SP2/07

49. Podfigórna Kalina 1,0 p.SP2/05

50. Misiuna Dawid 1,0 p. SP2/03

51. Habros Amelia 1,0 p. SP2/06

52. Grabowska Martyna 0,5 p. SP3/03

 

Źródło: www.bialypion.pl

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Informacje i ostrzeżenia
Darmowa Pomoc Prawna
Powiat wyróżniony na Ogólnopolskim Kongresie Regionów
Oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony