KOMUNIKAT
Rejestracja pojazdów w Chojnie

Dotyczy: Filii Wydziału Komunikacji i Transportu w Chojnie

W związku z trwającymi problemami z wdrażaniem programu Centralnej Ewidencji Pojazdów, od dnia 8 stycznia 2018 r. do czasu ustabilizowania się pracy programu wszelkie czynności związane z "SYSTEMEM POJAZD" będą odbywały się na zapisy.

Termin oczekiwania na załatwienie sprawy - 7 dni.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

W szkołach, urzędach i na ulicach Gryfina 19. kwietnia  pojawiła się grupa dziewcząt,  licealistek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Uśmiechnięte licealistki, Małgorzata, Julia, Ola, Majka  i inne  przypinały zaskoczonym czasem, a często wzruszonym ludziom żółte papierowe kwiatki. Żonkile.

Bo żonkile najczęściej (a zawsze żółte kwiaty właśnie) składał co roku pod pomnikiem Bohaterów Getta Marek Edelman. 19. kwietnia  2016 roku obchodziliśmy 73. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Kwiaty  symbolizują szacunek, nadzieję i pamięć. Przypięcie ich do ubrania tego właśnie dnia to prosty i wiele znaczący gest. A zrobili to tego dnia między innymi wicestarosta Jerzy Miller oraz  wiceburmistrz Paweł Nikitiński.


Na tym nie koniec. Do dziewcząt z klasy 2 LOA dołączyli w szkole uczniowie z klas 1 TB, 3 LOB i inni i wzięli udział w projekcji  okolicznościowego filmu Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943  przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.Akcję zorganizowała  nauczycielka ZSP nr 2 Małgorzata Grabowska, udowadniając, że nauka i nauczanie to nie tylko suche fakty z nudnych często  podręczników. Bez pamięci historia przestałaby istnieć.

Źródło: ZSP nr 2 w Gryfinie

Zdjęcia: Klaudia Modelska

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Informacje i ostrzeżenia
Darmowa Pomoc Prawna
Powiat wyróżniony na Ogólnopolskim Kongresie Regionów
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony