KOMUNIKAT
Rejestracja pojazdów w Chojnie

Dotyczy: Filii Wydziału Komunikacji i Transportu w Chojnie

W związku z trwającymi problemami z wdrażaniem programu Centralnej Ewidencji Pojazdów, od dnia 8 stycznia 2018 r. do czasu ustabilizowania się pracy programu wszelkie czynności związane z "SYSTEMEM POJAZD" będą odbywały się na zapisy.

Termin oczekiwania na załatwienie sprawy - 7 dni.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

9 grudnia 2016 r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności z udziałem uczniów klas ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Uczelnia postanowiła połączyć to przedsięwzięcie z organizacją spotkania z władzami uczelni oraz zwiedzaniem kompleksu naukowego dla uczniów szkół objętych patronatem Akademii Sztuki Wojennej.

Na zaproszenie odpowiedziały szkoły prowadzące klasy mundurowe, w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Uczniowie zwiedzali  bibliotekę, obejrzeli halę sportową wraz z basenem oraz bogato wyposażonymi siłowniami.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudziło Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych, gdzie studenci oraz żołnierze rozgrywają wirtualnie scenariusze w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Uczą się w ten sposób podejmować najbardziej trafne decyzje pod okiem specjalistów w tej dziedzinie.

Uczniowie spotkali się z Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, prof. dr hab. Tomaszem Żyro, który opowiadał o zadaniach wydziału, strukturze, kierunkach nauczania, kadrze oraz przedmiotach maturalnych branych pod uwagę przy rekrutacji na uczelnię. Odbyło się też spotkanie z Prorektorem ds. studenckich prof. dr hab. Jarosławem Gryzem oraz Kierownikiem Wydziału Spraw Studenckich Doktoranckich i Promocji dr Joanną Zagdańską, podczas którego młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Akademii Sztuki Wojennej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uczniowie mieli także możliwość spotkania się z żołnierzami armii obcych studiujących na Akademii Sztuki Wojennej, m.in. z Ukrainy i Wietnamu.

Pod koniec odbyło się wręczenie nagród uczniom, biorącym udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności oraz uzyskaniu przez nich kwalifikacji do etapu centralnego. Na zakończenie miała miejsce projekcja filmu "Historia Roja" - polskiego dramatu wojennego, opowiadającego historię jednego z Żołnierzy Wyklętych.

Było to pierwsze w 2016 roku zaproszenie uczniów klas mundurowych  ZSP w Chojnie przez Akademię Sztuki Wojennej w ramach patronatu.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Informacje i ostrzeżenia
Darmowa Pomoc Prawna
Powiat wyróżniony na Ogólnopolskim Kongresie Regionów
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony