19 czerwca 2015 r. w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Szafir” w Moryniu odbyło się drugie spotkanie w sprawie utworzenia klastra turystycznego na terenie powiatu gryfińskiego, w którym uczestniczyli przedsiębiorcy, Starosta Gryfiński oraz wójtowie i burmistrzowie gmin leżących na terenie powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Magdaleny Bulikowskiej – kierownika Biura Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przedstawiającą możliwości dofinansowania projektów związanych z turystyką w ramach nowej perspektywy finansowej.
Wojciech Celiński zaprezentował zebranym budowę od podstaw projektu sieciowego jakim jest Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie, a Jan Olszański - właściciel pasieki w Klępiczu (gm. Moryń), omówił produkcję miodów oraz miodów pitnych jako przykład produktów lokalnych wartych promowania.
W wyniku moderowanej dyskusji uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na inne rzeczy warte promowania na terenie powiatu gryfińskiego. Wśród nich, oprócz miodów, pojawiły się m.in. ryba sielawa z jeziora Morzycko oraz zabytkowe średniowieczne kościoły i obwarowania miejskie.
Omówiono także możliwość utworzenia szlaku templariuszy na przykładzie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, edukacyjnej ścieżki pszczelarskiej, szlaków wodnych z wykorzystaniem terenów Międzyodrza oraz jezior i rzek leżących na terenie naszego powiatu, szlaków konnych lub możliwości połączenia wszystkich szlaków w jedną całość. Zastanawiano się nad możliwością wykorzystania nieczynnych torów kolejowych do wprowadzenia tam drezyn oraz nad możliwością wykorzystania popularności „Księgi strachów” – jednej z książek serii przygód Pana Samochodzika autorstwa Edmunda Niziurskiego, której fabuła usytuowana została na naszych terenach.

Na koniec spotkania przedsiębiorcy podpisali deklaracje uczestnictwa w klastrze turystycznym.
Wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki na terenie powiatu gryfińskiego oraz przyłączeniem się do nowo tworzonego klastra prosimy o wypełnienie deklaracji oraz o kontakt z Wydziałem Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gryfinie ul. 11 Listopada 16D, pok. 205, tel. 91 404 5000 wew. 221,  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Deklaracja przystąpienia do klastra

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony