Informujemy, że bilety na zaplanowany na 28 maja 2017 spektakl Grupy Teatralnej "Gliptykos" "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" zostały już wyprzedane!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie widzów najnowszym spektaklem Grupy Teatralnej "Gliptykos" informujemy, że "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" będzie wystawiona również w czerwcu - dokładną datę przedstawienia podamy wkrótce.

INFORMACJA O SPEKTAKLU :

W niedzielę 28 maja 2017 o g. 18 w sali widowiskowej GDK po raz trzeci Grupa Teatralna Gliptykos zagra swój najnowszy spektakl pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zespół przekaże na leczenie i rehabilitację Julii Majak. Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17 od 9 maja br.; rezerwacja telefoniczna od dziś 8 maja, tel. (91)416-25-20.

Julcia ma zaledwie dwa latka, a już zdążyła doświadczyć najtrudniejszego wyzwania, jakie może spotkać człowieka - walki o własne życie. Do tej pory była zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Wszędzie było jej pełno a dziecięcym uśmiechem zarażała wszystkich. Nieszczęście przyszło w styczniu 2017 roku. W tym czasie dziewczynka zaczyna uskarżać się na złe samopoczucie, bóle główki, mdłości. Po miesiącu standardowych badań lekarskich i - niestety - nasilających się dolegliwościach, trafia do szpitala. Wynik rezonansu magnetycznego nie pozostawia żadnych złudzeń. Zdruzgotani rodzice otrzymują najgorszą z możliwych diagnozę - to guz mózgu! W trybie natychmiastowym ich córeczka została przeniesiona na oddział neurochirurgii. Po pięciu dniach przyjmowania leków zmniejszających obrzęk mózgu Julia przechodzi bardzo poważną 10-godzinną operację. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu lekarzy i własnej, nieodpartej chęci istnienia - pierwszą walkę wygrała. Guza udało się usunąć, jednak choroba odebrała Julci to, co do tej pory było dla niej codziennością, normalnym funkcjonowaniem - uwięziła ją w częściowo niesprawnym ciele: myśli, ale ma problemy z mową, nie jest w stanie samodzielnie chodzić, ma trudności z połykaniem pokarmów stałych, pojawiły się też poważne problemy z widzeniem. Niestety, to nie koniec niedobrych wieści. Niespełna miesiąc temu (13 kwietnia) kontrolny rezonans ukazuje resztkę guza. Przez najbliższy rok dziewczynkę czeka chemioterapia, a w marcu przyszłego roku, gdy Julcia skończy trzy latka, rozpocznie się radioterapia. Rodzice chcą zapewnić choremu dziecku jak najlepszą rehabilitację, ale sami nie będą w stanie sprostać kosztownemu leczeniu. Potrzebne jest wsparcie.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki.

Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.

W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek.

Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony