< Teatr Eliksir zaprasza na premierę
Drukuj
22 maja (piątek) o godz. 18.00 oraz 24 maja (niedziela) o godz. 17.00 Teatr Eliksir zaprasza na premierowe pokazy nowego spektaklu pt. „Okno". Jest to impresja poetycka o pięknie świata, cudzie istnienia i przemijaniu.

Praca nad spektaklem trwała bardzo długo, było to duże wyzwanie dla aktorek. Po komediowym „Eliksirze młodości" ten spektakl jest czym zupełnie innym. To niepowtarzalna okazja spotkania się teatrem, którego dzisiaj już właściwie nie ma – czyli z teatrem poetyckim.

Zadanie było dużym wyzwaniem i aktorki musiały pokonać kilka poziomów trudności: opanowanie pamięciowe tekstów, właściwa interpretacja w przestrzeni scenicznej, w której dużą rolę odgrywa scenografia, obraz i muzyka Erika Satie. Ale dzięki tej pracy powstało dzieło medytacyjne, które jest okazją do zadumy nad naszym życiem, co dzisiaj w naszym rozpędzonym świecie jest czymś unikalnym.

W spektaklu znalazły się wiersze między innymi takich poetów jak Halina Poświatowska, Osip Mandelsztam, Fernando Pessoa czy ks. Jan Twardowski.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Janusz Janiszewski, a w przedstawieniu występują Tamara Szymańska, Danuta Szydło, Ewa Basista, Józefa Łodykowska i Wiesława Glińska.
Na spektakl zapraszają organizatorzy: Teatr Eliksir, Gryfiński Dom Kultury i Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Spektakl poetycki „Okno"
Miejsce: Scena po Lwami, ul. Chrobrego 48 (Pałacyk pod Lwami)

Czas:
22.05.2015, godz. 18.00
24.05.2015, godz. 17.00

WSTĘP WOLNY
UWAGA. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na Scenie pod Lwami obowiązują darmowe wejściówki, które są do odebrania w Centrum Informacji Turystycznej na nabrzeżu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

 

Kultura