W dniu 10.11.2013 r. w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie rozegrany został Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta miasta Szczecin „KYOKUSHIN CHALLENGE 2013”.  Do Szczecina zjechało 15 reprezentacji z kraju, a wśród nich wielu zawodników kadry narodowej, traktujących KYOKUSHIN CHALLENGE 2013 jako start kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, co przyczyniło się znacznie do zapewnienia wysokiego poziomu technicznego toczonych walk.

Łącznie w rywalizacji sportowej udział wzięło 371 zawodników.  Stoczono wiele emocjonujących pojedynków, w wyniku których najlepsi zawodnicy stanęli na podium. Z UKS Karate Kyokushin z Morynia w turnieju wzięło udział 18 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli 8 medali: 2 złote, 3 srebrne oraz 3 brązowe. W klasyfikacji drużynowej Moryń zajął 5 miejsce wyprzedzając wiele utytułowanych reprezentacji. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajął Dawid Gluth oraz Vanessa Florczak. Srebrne medale zdobyli: Marcel Adamczewski, Maciej Przybył, Daniel Gibowski. Brązowe medale zdobyli: Jacek HadałaJakub Sławiński oraz Wiktor Hadała.

Trzech zawodników z Morynia przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Legnicy w dniach 28-30 listopada.