W dniach 12-16 lutego 2017 r. w Chojnie odbyło się spotkanie partnerów projektu „Women in society” – Międzynarodowej Inicjatywy Młodzieżowej z programu Erasmus+. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, Stowarzyszeniem Miast Partnerskich z Köszeg (Węgry) oraz miastem Konya (Turcja). Idea projektu powstała wśród młodych osób zainteresowanych sytuacją kobiet w ich środowiskach lokalnych, stosunkowo niewielkim zaangażowaniem obywatelskim oraz problemami, z jakimi się borykają.
W działaniach projektu grupy partnerskie zajmują się problematyką związaną z rolą kobiet na szczeblu lokalnym w Chojnie, Konya i Köszeg oraz na poziomie krajowym w Polsce, Turcji i na Węgrzech. Celem projektu jest również zachęcenie do dyskusji nad zmieniającą się we współczesnym świecie rolą kobiet, motywowanie dziewcząt i młodych kobiet do aktywniejszego udziału w życiu lokalnej społeczności, walka z fałszywymi stereotypami, dotyczącymi stopnia aktywności zawodowej kobiet, promowanie kobiet sukcesu w lokalnej społeczności, a także ukazywanie i promowanie przykładów pozytywnych rozwiązań problemów, jakie podejmuje projekt.
Partnerzy projektu podczas spotkania w Chojnie uczestniczyli w zajęciach przybliżających różnice kulturowe, warsztatach, wywiadach oraz dyskusjach na temat roli kobiet w społeczeństwie.
W czasie realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, młodzież uczyła się od siebie nawzajem, zdobywała wiedzę i umiejętności. Podsumowano dotychczasowe działania projektu, odbyły się spotkania z władzami Chojny, lokalnymi kobietami sukcesu, otworzono wystawę fotograficzną pt. „Kobiety sukcesu”. Przygotowano również newsletter projektu, prezentacje multimedialne oraz film dokumentujący przebieg spotkania. Na stronie internetowej projektu www.womeninsociety.eu umieszczono materiały z realizowanych przedsięwzięć.
Podczas trwania projektu odbyło się również wydarzenie upowszechniające jego rezultaty. Z okazji Walentynek uczestnicy projektu odwiedzili instytucje, z którymi współpracowali w trakcie realizacji projektu i rozdawali paniom kwiaty, baloniki, słodycze oraz newsletter.
Uczestnicy projektu znaleźli również czas na zajęcia integracyjne prowadzone przez grupy narodowe, zorganizowanie wieczoru kulturowego, ognisko nad jeziorem w Jeleninie, wizytę w Krzywym Lesie, zwiedzanie Szczecina oraz udział w koncercie w Filharmonii Szczecińskiej.